shape
 • Uygulamamız Yayında!

İngilizce kelime öğrenin!

İngilizce kelime öğrenmek artık daha kolay

shape

Nasıl Öğretir?

Kelime öğrenme bir süreçtir. WordTaboo, bu öğrenme süreçte size yardımcı olur. Uygulamayı indirdikten sonra aşağıdaki üç adımda anlatılan yönergeleri takip ederek öğrenmeye başlayabilirsiniz.

1
Size en uygun hedef kelime listenizi seçiniz

İngilizce'de yaklaşık bir milyon kelime bulunmaktadır. "Hangi kelimeleri öğrenmeliyim?" sorusu mevcut kelime bilginiz ve öğrenme amacınız ile doğrudan ilgilidir. İngilizce öğrenmeye yeni başladıysanız, hedef liste olarak en çok kullanılan kelime listelerini seçmek doğru bir strateji olacaktır. Eğer sınavlara hazırlanıyorsanız sınavlarla ilgili bir hedef kelime listesi seçmeniz daha doğru olacaktır.

2
Çalışma stilinize uygun modülleri belirleyin

WordTaboo farklı dil becerilerini (anlama-dinleme-yazma-konuşma) geliştiren bir çok modülü barındırır. Modüller, gösterim içeren ve etkileşim içeren Quiz uygulamalardır. Belirleyeceğiniz modüller ile hedef listenizi kendi öğrenme tarzınıza en uygun şekilde öğrenebilirsiniz. Çalışmak istediğiniz modülleri istediğiniz zaman kolayca değiştirebilirsiniz. Yeni bir listeyi öğrenmeye başlıyorsanız öğrenme modüllerine ağırlık verebilir, yada tekrar için Quiz modüllerini seçebilirsiniz.

3
Sosyal medyada gezer gibi öğrenmeye başlayın!

Belirlediğiniz hedef kelime listesi ve öğrenme metodları ile oluşturulan içerikler ile sosyal medya uygulamaları gibi sürekli scroll yaparak öğrenmeye başlayabilirsiniz. İçerikler sonsuz kez karşınıza çıkacaktır. Bir listenin %100 öğrenilmesi bu listedeki her kelimeye ait dört farklı becerinin de öğrenilmesi ile mümkün olacaktır. Quiz modüllerine verilen doğru yanıtlar o modülle iligi becerilerin kelime sayısını bir artırır, böylece hangi beceriye ne kadar doğru yanıt verdiğiniz anlık olarak takip edilebilirsiniz.

mobile

Film sahneleri ile gerçek hayatta kullanılan İngilizceyi öğrenin

Uygulamadan alınan örnek ekran görüntüsü

Hedef listenizdeki kelimeleri film sahneleri ile öğrenebilirsiniz. Öğrenilecek kelime sahne içerisinde vurgulanarak (kırmızı ile) gösterilir. Alt yazı içerisindeki kelimelere tıklanarak kelime anlamlarına da erişim sağlanabilir.

4 temel beceriniz geliştirin

Bir çok uygulama sadece kelime anlamı öğretmeye odaklanmışken WordTaboo dört beceriyi de geliştirmeye imkan sağlayan modüller içerir.

 • Okuma/Anlama

  Kelime anlamı modülü ile hedef listenizdeki kelimelerin anlamlarını görebilirsiniz. Kelime Testi modülü ile tekrar edebilirsiniz.

 • Dinleme

  Özellikle Film Sahneleri modülü ile hedef listenizdeki kelimelerin film sahnelerindeki kullanımlarını görebilirsiniz. Ayrıca Kelime Anlamı ve Dinle ve Yaz modülleri ile dinleme becerinizi geliştirebilirsiniz.

 • Yazma

  Başlangıç için Dinle ve Yaz modülü ile hedef listenizdeki kelimeleri yazarak çalışabilirsiniz. Daha ileri seviye için Film Sahnesi Boşluk Doldurma modülü ile pratik yapabilirsiniz.

 • Konuşma

  Kelime Telafuzu modülü ile hedef listenizdeki kelimeleri telafuz ederek konuşmaya yönelik çalışma yapabilirsiniz.

app-work-img
mobile
header-sape4

Tabletlerde de kullanabilirsiniz!

WordTaboo uygulamasını IOS, Android destekleyen telefon ve tabletlerinizde kullanabilirsiniz.

 • Uygulamayı hemen denemeniz için 3 neden

 • Kelimeleri sosyal medya uygulamarı gibi scroll yaparak kolayca öğreninwww .
 • Kelimeler siz scroll yaptığınız s sonsuz kez karşınıza çıkar, sürekli tekrar edebilirsiniz.
 • Modüler yapısı sayesinde sadece istediğiniz kelimeler ve seçtiğiniz çalışma modüller ile çalışırsınız.

Uygulama Örnek Ekranları

Uygulamayı Appstore ve GooglePlay üzerinden arama alanına "WordTaboo" yazarak tablet veya telefonunuza yükleyebilirsiniz.

slide 1
slide 1
slide 1
slide 1
slide 1

Sıkça Sorulan Sorular

Duis non aliquet tellus, in mollis leo. Phasellus quis posuere dui. Nulla mauris purus, mattis eget sagittis at, accumsan sed leo.

WordTaboo, İngilizce kelime haznesini geliştirmek isteyenler için oluşturulmuş kelime öğrenme platformudur.

Kelime listesini kullanıcılarımızın kendilerinin belirlemesi sayesinde özellikle sınavlara (YDS, KPDS, TOEFL, TOEIC, Hazırlık Atlama, Okul Sınavları vb) hazırlananlar için yardımcı olur, bunun dışında genel İngilizce kelime haznesini geliştirmek isteyenler için de uygundur.

- Sistemli ve hızlı İngilizce kelime öğretmeyi amaçlar.

- Kendi hedef kelime listeriniz ile çalışmanıza imkan sağlar

- Web Sitesi üzerinden PDF,TXT kitaplarınızı analiz ederek içerisindeki kelimeleri liste olarak gösterimini sağlar, bu listeler üzerinde çalışma yapmanıza imkan verir

- Film sahneleri ile kelimenin gerçek kullanımını gösterir.

- Bir çok modül ile kullanıcıya özgü çalışma sistemi yaratılmasına imkan sağlar.

- Web Sitesi üzerinde günlük olarak haber siteleri analiz edilerek Günün kelimeleri oluşturulur.

- Kendi kelime defterinizi oluşturarak, kelime defteriniz ile diğer listelerin ne kadar ortak kelimeler barındırdığını görebilirsiniz.

Uygulamanın bakım ve geliştirme maliyetleri için bazı özellikler sadece Premium üyelere açılmıştır. Premium üyelik hem web sitesi hem de mobil uygulamar için geçerlidir.

Premium Üyelik Planlarımız

Aylık

9.99 TL
Premium Özellikler
 • Sınırsız modül erişimi
 • Tüm kelime listelerine erişim
 • Limitsiz kelime defteri
 • Reklamsız içerik

Altı Aylık

49.99 TL
Premium Özellikler
 • Sınırsız modül erişimi
 • Tüm kelime listelerine erişim
 • Limitsiz kelime defteri
 • Reklamsız içerik
Poppuler

Yıllık

89.99 TL
Premium Özellikler
 • Sınırsız modül erişimi
 • Tüm kelime listelerine erişim
 • Limitsiz kelime defteri
 • Reklamsız içerik